ראשי

מרוץ השי"א ה-42.10.15

לזכר הבנים

שלמה וישי קרויזר, אחיה חורי ואיתן אורנבך ז"ל

שלמה היה מפקד פלוגה מסור לחייליו ועיקר דאגתו היתה לחיילים בודדים ומיעוטי יכולת. בחופשות הקצרות שהיו לו, הוא נסע למקומות שונים בארץ כדי להביא מוצרי חשמל ורהיטים, שנתרמו לטובת אותם חיילים.

ישי, בנסיעתו האחרונה, חזר אף הוא מפעילות התנדבות.

 

מתוך הידיעה שפורסמה ב YNET אודות התאונה הקטלנית:

מצפה יריחו באבל: התאונה קטפה ארבעה בנים
שלמה, קצין ב"חרוב", נהג בטנדר הצבאי. לצידו ישבו אחיו, ישי ושניים מחבריו: אחיה ואיתן. הארבעה לא חזרו הביתה. שניים מההרוגים הם בניו של רב היישוב. החברים מספרים: "מי שמכיר את המשפחה יודע שזו משפחה שקטה, משפחה של צדיקים במלוא מובן המילה"

מאת: אפרת וייס

היישוב הקטן בוכה. במצפה יריחו התקשו אמש (א') לעכל את גודל הכאב, כאשר נודע כי שלמה קרויזר, אחיו ישי, אחיה חורי ואיתן אורנבך - קיפחו את חייהם בתאונה המחרידה בכביש המוביל לישוב. שלושה מההרוגים הובאו הלילה למנוחות בירושלים. איתן אורנבך יובא למנוחות במהלך היום.

הארבעה נהרגו בהתנגשות בין אוטובוס לכלי רכב צבאי ליד מצפה יריחו. 

התאונה אירעה כאשר הטנדר הסתחרר מסיבה לא ברורה, נהגו איבד שליטה - ופגע חזיתית באוטובוס שנסע ממול. ארבעת נוסעי הטנדר חולצו כעבור זמן - ללא רוח חיים.

ישי, אחיה ואיתן למדו בכיתה ז' בבית הספר "מקור חיים" בירושלים והיו חברים בתנועת עזרא ביישוב. חבר לשכבה סיפר כי "הם אהבו מאוד כדורסל וקונג פו".

הרב יהודה קרויזר, אביהם של שלמה וישי, הוא רב היישוב מצפה יריחו וראש ישיבת "הרעיון היהודי" בירושלים. הרב קרויזר נחשב לדמות מוכרת בציונות הדתית, הוא הגיע למצפה יריחו בשנים הראשונות להקמת היישוב. פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, סיפר ל-ynet כי בבוקר התאונה ראה את שלמה בירושלים. אביו, הרב קרויזר, ביקש ממנו לאסוף את הבן הצעיר ישי, בגלל מזג האוויר הסוער. אל הבן הצטרפו שני החברים שתפסו עימו טרמפ.

חברי משפחת קרויזר ביישוב סיפרו כי "מי שמכיר את המשפחה יודע שזו משפחה שקטה, חייכנית, טובה, עוזרים לכולם, צדיקים במלוא מובן המילה". על הבן שלמה סיפרו כי "הוא היה דומה מאוד באופיו לאביו". לדברי החברים, מדובר במשפחה שמשלבת בין תורה לבין עשייה למען החברה ולמען המדינה. חבר אחר של המשפחה סיפר כי שלמה היה אדם כריזמטי, שעתידו בצבא היה מובטח, היה תלמיד מבריק.